Co dělám?

Většina z vás asi ví, co dělám. Pokud ne, můžete pro začátek zajít do sekce Kdo jsem?. Jak je psáno tam, od mala jsem se věnoval počítačům. Webům. Vývoji. Programování. Jak by se řeklo u nás v STRV (bacha, ne strf, ani strajf, ale eSTýáRVí) – „kódění“. Přes úplné začátky a pokusy třeba s websnadno.cz, vlastní začátečnické weby až tam, kde jsem a co dělám teď.

V současné době se aktivně věnuju nejvíce multiplatformě Apple – iOS & OS X developer, v Praze v již zmíněném STRV. Mimo to aktivně trávím svůj čas v PHP / HTML5 / CSS3 / jQuery / JavaScript při tvorbě webových aplikací. A poslední dobou se také spolupodílím na několika poměrně známých a úspěšných blozích. Zkusme si teda projít aspoň částečně mé portfolio – od nejnovějšího/největšího po nejstarší/nejmenší projekt.

 

ClassDojo

Platforma: iOS
Uživatelé: cca 60 milionů
ClassDojo je aplikace se zaměřením na učitele, studenty a rodiče. Náplní mojí práce je prakticky vše co se vývoje iOS aplikace týče – tvorba nové funkcionality, údržba stávající, bugfixes – zkrátka celý development proces. Jsem neskutečně rád, že zrovna na tomhle projektu se můžu podílet, stává se tak trochu součástí mého života, věnuju mu většinu času. Obrovský projekt pro desítky milionů uživatelů – převážně učitelů – který jim (jak oni sami říkají) denně mění životy.

 

CMS + interní webová aplikace pro autosalony ve spolupráci s leasingovými společnostmi + chystající se iOS aplikace

Platforma: Web + iOS
Uživatelé: desítky autosalonů a dealerů vozidel po ČR
„Intranet“, jak ho interně nazýváme s otcem se kterým společně za tímto projektem stojíme, je CMS systém pro správu autosalonu, zaměstnanců, smluv na prodej aut, managment. V druhé řadě slouží jako kalkulačka a správce leasingových smluv a služeb podle vlastního know-how pro dealery a partnerské leasingové společnosti – souvisí a je poskytováno společně s třetím projektem níže.

 

Lease.Car – www.nekupujauto.cz

Platforma: Web
Uživatelé: cca 700 návštěvníků denně + stejná jako u CMS výše
Lease.Car je projekt, u jehož zrodu stojíme opět s mým tátou, který se snaží zachytit současnou přicházející vlnu operativního leasingu nejen pro firmy a podnikatele, ale také pro širokou veřejnost. A světe div se (musím zaklepat) – ono se mu to daří. Web je jednoduchý, postaven pouze na HTML / CSS / jQuery a PHP. Interní aplikace sloužící jako to hlavní tomuto projektu je posána u CMS výše.

 

www.dblog.cz – úspěšný „dblog by Dominika“

Platforma: Web / Blogger
Uživatelé: několik tisíc návštěvníků denně
Vlastně jeden z prvních blogů, které jsem předělával od základů. Schválně říkám předělávál, protože blog běží na platformě Blogger od Googlu, která sama o sobě běžně funguje. Domča ale chtěla větší úpravy, nejen kosmetické, takže velká část je předělána a CMS blogger je v některých částech nefunkční, protože na tohle není připraven. Skvělý projekt, skvělá spolupráce. Díky Domčo!

 

isUPOL + ebUPOL – iOS aplikace pro Univerzita Palackého v Olomouci

Platforma: iOS
Uživatelé: Studenti UPOL
Jeden z prvních „větších“ projektů na platformě iOS pro Code Creator, které bylo mým domovem téměř rok a půl. isUPOL je aplikace pro studenty UPOL sloužící k přímému přístupu do informačního systému školy, ebUPOL je čtečka elektronických knih jako nastupující „náhrada“ klasické univerzitní knihovny. Aplikace jsou na AppStore stále ve verzi 1.0, která byla vydána už v dávné době, o jejich dalším osudu bohužel nevím. K použití aplikace je nutné být studentUPOL.

 

Tím bych ukončil detailní rozpis portfolia a doplnil ho, už pouze ve zkratce, o pár dalších – jmenovat vše by bylo na poměrně dlouhý článek.

http://www.desoficho.cz – Jeden z prvních blogů, na kterém jsem se podílel hlavně po grafické stránce.
http://www.skolynome.cz – Webové stránky středních a základní školy v Královéhradeckém kraji, které jsem tvoři la spravoval téměř tři a půl roku. Dnes už běží na jiných stránkách (na WordPress), takže aktuální web není moje práce.
http://www.autotrutnov.cz – Webové stránky našeho rodinného autosalonu. Dnes už běží na centrálním CMS systému Geronimo, takže aktuální web opět není moje práce, ale minulé verze byly mým výtvorem snad od roku 2006.
http://brizastav.cz – Rok 2012 a webové stránky pro stavební společnost. Bohužel, od roku 2012 se na ně nesáhlo, takže úplný zázrak ani grafický skvost to už dnes není. Uvidíme, snad se na ně v brzké době dostane.

Spousu menších či už déle neaktuálních projektů – ať už iOS, OS X nebo webových – tu ani jmenovat nebudu. Ve výsledku je to docela pěkné shrnutí, portfolio. Díky každému a všem klientům, kteří mají zájem spolupracovat – co víc, oni se spokojeně vrací s novými a novými nápady nebo projekty. Škoda, že není na všechno víc času.

Zkušenosti, které sem získal. Praxe k nezaplacení. Čas věnovaný tomu, co miluju. Možnost dělat to, co mě baví. To všechno se skrývá za výše zmíněným. Tak kašlete na párty – investujte do toho, co má smysl. Protože jenom to vás bude posouvat dál tak jako mě.

I tady samozřejmě platí – pokud máte o spolupráci zájem, zkuste mě kontaktovat. Za kontakt nic nedáte – a pokud ten čas zrovna mít budu, třeba dohodneme něco velkého. A třeba společně začneme měnit některé odvětví tak, jako ho měníme s aktuální „nejmenovanou“ aplikací.

  1 comment for “Co dělám?

  1. Pingback: Ivon Gregory

Comments are closed.