Díky. Ahoj.

Je 31. 12. 2015. Poslední den v roce, poslední odpoledne, které letos trávím v kanceláři Slovanského domu na Praze 1.

Sedím v pokoji, myslím na mámu a tátu,
ségry a kluky, babičku, dědu,
na všechny, co mi něco dali,
jenom díky vám mám svojí roli.

Jedna z mála písniček, které mi letos ovlivnily život. A zrovna ta, která sedí do dnešní nálady.

Název příspěvku mluví za vše. Je čas říct Díky. A je čas říct Ahoj. Nebudu se měnit já, nejsou to žádný řeči, kterejch je plnej internet.

V roce 2015 se stalo hodně. Kdo sleduje můj Twitter nebo Instagram, o většině ví.
Objednal jsem si do výroby první auto „podle svých představ“. Nový Mondeo je prostě dokonalý.
Strávil týden dovolené v Alpách. A i když to mohlo být veselejší, bylo to super.
Ukončil studium na FIT VUT v Brně – mimochodem, bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem mohl udělat. Byla to ztráta času.
Rozešel se s partnerkou. Nebo možná ztratil vztah. V každém případě je konec.
Hodně zlomový okamžik – rozhodl jsem se změnit své zaměstnání a působiště – z Brna do Prahy, z CodeCreator do STRV. Strávil jsem v CodeCreator rok a půl života, bylo to mé první větší „denní“ zaměstnání. Skvělá parta, super šéf, výborná atmosféra. Jsem vděčnej, že jsem mohl být součástí téhle společnosti, jsem neskutečně rád za příležitost a zkušenosti, které jsem tam do začátku získal. Před létem letošního roku jsem řekl Ahoj STRV a bylo to – minimálně profesně – další z nejlepších rozhodnutí vůbec. Spousta zkušenejch lidí, skvělejch programátorů, skvělejch lidí. Taková nová druhá rodina. Profesní růst nabral jenom díky nim strmou křivku nahoru. Díky, Jardo!

V STRV se mi otevřela ještě spousta dalších možností, o kterých jsem dřív ani neuvažoval. Koncem roku jsem se podíval na pár dní do Skotska, Vánoční dárky, atmosféra, výlet. V Amsterodamu mi došlo, že mám práci, kterou miluju, možnosti, které nevyužívám a přátele, kteří tu jsou pro mě. V ten moment jsem se rozhodl od roku 2016 pro jednu změnu. Procestovat kus světa. A díky posledním dnům roku 2015, během kterých jsem narazil na vyjímečnou osobu, možná nebudu cestovat ani sám.

Sedím teď na stejným místě,
pořád stejně žiju pro chvíle,
jenom vnímám je jinak než dřív,
protože dostal jsem důkaz, že je to možný.

A tak tu máme přicházející rok 2016. Jak už Twitter followers vědí – v Lednu se možná podívám zase do Alp. 6.února odlétám do USA. San Francisko, Los Angeles, Las Vegas. Uvidíme. Vracím se začátkem Března. V Dubnu jsem naplánoval Bali. Pak Dubai, Kuala Lumpur, Singapur… Co přijde v létě a po něm – nevím. Ale už teď můžu říct, že se na všechno, co přijde, strašně těším. A že toho bude hodně.

V neposlední řadě jsem trochu zanedbával tenhle web. A to se změní taky. I přesto díky všem, kdo tohle čtete. Přidám kategorii cestování, budu psát z cest, výletů, dovolených. Budu sdílet svoje zážitky, příběhy, fotky. Ať už tady, nebo na instagramu.

Takový byl ve zkratce můj rok 2015. A takový bude ještě lepší 2016.

Takže – Díky CodeCreator. Díky 2015. Ahoj STRV. Ahoj – 2016!